Temat: Pierwsze podróże geograficzne.

Do największych podróżników i odkrywców należą:

Marko Polo, który drogą lodową dotarł do wschodniej Azji.

Krzysztof Kolumb- odkrywca Ameryki.

Ferdynand Magellan -dowódca wyprawy, która pierwsza opłynęła ziemie.

James Cook – przyczynił się do poznania wybrzeży Oceanu Spokojnego.

Do większych dokonań w XX wieku należało: zdobycie bieguna północnego i bieguna południowego, zdobycie Mount Everestu oraz zejście na dno Rowu Mariańskiego.

Połącz liniami nazwiska podróżników z właściwymi dokonaniami ( pomoc w książce od geografii lub proszę wysłuchać lekcji.)

Krzysztof Kolumb                                                         Dotarcie drogą lądową do Chin

Henry Stanley                                                                Zdobycie najwyższego szczytu ziemi

Edmund Hillary i Tenzing Norgay                               Odnalezienie żródeł   Nilu

Ferdynanda Magellan                                                  Odkrycie Ameryki

Dowodzenie wyprawą, która opłynęła Ziemię.

witam serdecznie drodzy uczniowie oraz rodzice .

Jeżeli potrzebujecie pomocy w danym przedmiocie proszę o kontakt ze mną na Messenger ,tel. 664096161 lub mail kucner_k@onet.pl. Możemy spotkać się w szkole na konsultacjach po wcześniejszym umówieniu.

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 17 styczeń 2021, 19:27