Zajęcia 21: Ziemia- nasza planeta. Rozwijanie wyobraźni i sprawności manualnej uczniów.

Dzień dobry Kochani Uczniowie i Rodzice

Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do wykonania płaskorzeźby pt.: „Nasza Ziemia” za pomocą magicznych, rosnących farb (wg inspiracji z bloga Moje Dzieci Kreatywnie). Ciekawi jesteście efektów? Zapraszam do działania:

1.     Przygotujcie:

·        wydrukowany szablon Ziemi- w załączniku,

·        sól, mąkę, wodę, farbę zieloną i niebieską (lub barwniki do jajek) do wykonania magicznych, rosnących farb,

·        patyczki do mieszania farb, pędzle.

2.     Wykonajcie rosnące farby wg instrukcji zawartej w filmie. Zamiast barwników użyjcie zwykłych farb.

Film pt.: “Jak zrobić rosnące farby?”

3.      Gotowe farby,  palcami (najfajniej!), rozsmarujcie na wydrukowanym szablonie Ziemi.

4.     Skończoną pracę, włóżcie na chwilę ( ok. 3 min.) do mikrofalówki lub piekarnika nagrzanego do temp. 180 stopni.

5.     Praca po wypieczeniu zyska piękną strukturę i efekt Planety 3D.

6.     Tło pomalujcie czarną farbą.

Planeta Ziemia praca plastyczna

7.     Gotowe!! Jesteście bardzo kreatywni!! Gratuluję.