Temat: Pan Jezus Nauczycielem. Pan Jezus nauczył nas modlitwy. 2godzinny lekcyjne.

Temat: Pan Jezus Nauczycielem. Pan Jezus nauczył nas modlitwy. 2godzinny lekcyjne.

 

- Jezus jest naszym Nauczycielem, potężnym w słowach i czynach. Jezus przekazuje nam całe światło, które oświeca niekiedy mroczne drogi naszego istnienia; przekazuje nam także siłę niezbędną do pokonania trudności, prób, pokus.

 


OJCZE NASZ


Tymi słowami mówimy Bogu, że jest naszym Tatą, który nas kocha i którego my kochamy. Wierzymy, że Bóg nigdy nas nie skrzywdzi, lecz będzie się nami opiekował i nam pomagał tak, jak to robi najlepszy ojciec. Podobnie jak swego tatę dziecko może wziąć za rękę, może to również uczynić z Panem Bogiem. Taką niewidzialną ręką łączącą nas z Bogiem – Ojcem jest nasza wiara.


KTÓRYŚ JEST W NIEBIE


Niebo nie jest konkretnym  miejscem, lecz jest wszędzie tam, gdzie panuje dobro i sprawiedliwość. Niebo oznacza chwałę, ważność Boga i Jego obecność w sercach ludzi. Jeżeli człowiek kocha Pana Boga i postępuje zgodnie z przykazaniem miłości, w jego sercu zakwita kawałek nieba.


ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ TWOJE

 

To, co nam daje prawdziwą radość, to Imię Pana Boga. Bez Niego życie staje się smutne. Dlatego ludzie powinni wychwalać Boga i Imię Boże wymawiać z szacunkiem i miłością. Gdy tak czynimy, zachowujemy również II Przykazanie Boże, które brzmi: „Nie będziesz brał Imienia Pana, Boga swego nadaremnie”.

 

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 17 styczeń 2021, 19:44